Vacanta in Romania

Vacanta in RomaniaO vacanta ne-ar prinde bine tuturora, insa care ar fi locul cel mai bun pentru a ne alege vacanta in Romania ? Timpul sta la baza vacante, cu cat mai mult timp petrecut, cu atat mai multa relaxare, insa atunci cand vine vorba de vacanta, in Romania putem alege muntii sau marea.

In functie de preferinte si de locatia pe care optati sa o alegeti, conform unui studiu realizat de colegii mei, va recomand:

Pensiunea Alexandra Litoral Mamaia Nord – Navodari http://www.vacantalamare.ro
Pensiunea Dracula Valea Argesului – Vidraru – Balea Transfagarasan http://www.pensiuneadracula.ro
Vila Aura Mures – Harghita – Covasna Izvorul Muresului http://www.vilaaura.ro
Popas Turistic Carmena Banat-Crisana Baile Felix http://pensiunecarmena.ro
Pensiunea Dornelor Bucovina Vatra Dornei http://www.pensiuneadornelor.ro
Hotel Mary Valea Prahovei Busteni http://www.hotelmary.ro
Vila Leana si Costel Valea Prahovei Azuga http://www.pensiuneazuga.ro
Pensiunea Raza Soarelui Bran – Moeciu – Rucar Moeciu de Sus http://www.moeciu-razasoarelui.ro
Pensiunea Olimpia Bucovina Ilisesti http://www.pensiuneaolimpia.ro
Casa Stan Bran – Moeciu – Rucar Moeciu de Jos http://www.casastan.ro
Pensiunea Domnescu Marginimea Sibiului Saliste http://www.domnescu.ro
Pensiunea Bazna Marginimea Sibiului Bazna http://www.bazna-turism.ro
Pensiunea Casa-Elvira Bucovina Vama http://www.casa-elvira.ro
Pensiunea Carmen Moldova Ruginesti – pe malul lacului Izvorul Muntelui http://www.pensiuneacarmen.ro
Pensiunea Casa Porojan Banat-Crisana Baile 1 Mai http://www.casaporojan.ro
Pensiunea La Traian Delta Murighiol http://www.latraian.ro
Vila Castelul Maria Transilvania Banpotoc http://www.castelulmaria.ro
Casa Julia Mures – Harghita – Covasna Sovata http://vilajulia.ro
Pensiunea turistica Tudor Valea Prahovei Breaza http://pensiuneatudor.ro
Casa Calin Bucovina Vama http://www.casa-calin.ro
Pensiunea Centrul de jurnalism Banat-Crisana Romanesti http://www.fundatiavest.ro
Pensiunea Andra Oltenia Calimanesti http://www.pensiuneandra.ro
Pensiunea SARMIS Retezat – Parang – Ranca Sarmizegetusa http://www.pensiuneasarmis.ro
Pensiunea Meridian Valea Argesului – Vidraru – Balea Corbeni http://www.pensiunea-meridian.ro
Motel Carmen Moldova Bistrita http://www.pensiuneacarmen.ro
Vila Laura Valea Prahovei Busteni http://www.vilalaurabusteni.ro/
Hotel pentru Tineret Hellios Inn Litoral 2 Mai http://www.hellios-inn.ro
Pensiunea Panorama Muntelui Valea Prahovei Predeal http://www.panoramamuntelui.ro
Pensiunea Patrimara Banat-Crisana Caprioara http://www.pensiunea-patrimara.ro/
Pensiunea Allegria Banat-Crisana Baile 1 Mai http://www.cazare-baile1mai.ro
Hotel Wels Delta Baltenii de Sus http://www.wels.ro
Casa de vacanta Spinu – Clisura Dunarii Lunca si clisura Dunarii Orsova http://www.cazareclisuradunarii.lx.ro
Pensiunea Paunica Mures – Harghita – Covasna Sovata http://www.pension-paunica.de
Pensiunea Piatra Lotrului Oltenia Voineasa http://www.piatralotrului.ro
Pensiunea Select Banat-Crisana Baile Felix http://www.selectfelixspa.ro
Vila Vlad Transilvania Zalau http://www.vilavlad.ro
Pensiunea Casa Diana Mures – Harghita – Covasna Sovata http://www.casadiana.ro
Pensiunea Giurgiuman Apuseni Valea Draganului http://www.pensiuneagiurgiuman.ro
Pensiunea Trei Stejari Moldova Targu Neamt http://www.pensiuneatreistejari.ro
Vila Carpathia Bran – Moeciu – Rucar Bran http://www.vilacarpathia.ro
Pensiunea Casa Mica Bucuresti si imprejurimi Bucuresti http://www.romtur.ro
Complex Castalia Delta Colina, Murighiol http://complexcastalia.ro
Pensiunea Codrii de Arama Moldova Varatec http://www.codriidearama.ro
Vila Sincai Litoral Techirghiol http://www.vacantalamare.ro/sincai.html
Casa Ileana Bucovina Fundu Moldovei http://www.casaileana.com
Vila Anna Mures – Harghita – Covasna Sovata http://www.vilaanna.ro
Pensiunea turistica Moldova Moldova Piatra Neamt http://www.pensiuneamoldova.ro
Vila Prato Brasov – Poiana Brasov Brasov http://www.villaprato.ro
Pensiunea Maria Moldova Agapia http://www.pensiuni-agapia.ro
Pensiunea turistica So-haj Mures – Harghita – Covasna Praid http://www.sohaj.ro
Complex Delta Paradis Delta Murighiol – Canalul Dunavat http://www.delta-paradis.ro
Pensiunea turistica Ivvis Marginimea Sibiului Cornatel http://www.ivvis.ro
Pensiunea turistica Denim Marginimea Sibiului Sibiu – Selimbar http://WWW.pensiuneadenim.ro
Vila Cochet 1 Valea Prahovei Busteni – Poiana Tapului http://www.cazarepoianatapului.ro
Pensiunea Miruna Transilvania Sambata de Sus http://www.pensiunea-miruna.ro
Pensiunea Rock & Red Bran – Moeciu – Rucar Rasnov http://www.rockred.ro
Pensiunea GREEN PARK Brasov – Poiana Brasov BRASOV http://www.greenpark.com.ro
Complex Ocna Sibiului – STRAND Marginimea Sibiului Ocna Sibiului http://www.ocnasibstrand.ro
Pensiunea Ursul Valea Prahovei Busteni http://www.pensiuneaursul.ro
Pensiunea Andra Oltenia Rm. Valcea http://www.pensiuneandra.ro
Vila Cochet 2 Valea Prahovei Busteni – Poiana Tapului http://www.cazarepoianatapului.ro
Pensiunea Oltea Bucovina Campulung Moldovenesc http://www.pensiune-bucovina.ro
Pensiunea Tara Fagului Bucovina Sucevita www.tarafagului.ro
Pensiunea Vraja Muntelui Apuseni Arieseni http://www.pensiuneavrajamuntelui.ro/
Pensiunea turistica Casa Vero Bucovina Vama http://www.casavero.ro
Pensiunea Andreea Apuseni Valea Draganului http://www.bicar.ro
Cabana Badiu Apuseni Belis-Fantanele http://www.bicar.ro
Pensiunea Floare de colt Bran – Moeciu – Rucar Dragoslavele http://www.pensiunea-floaredecolt.ro
Pensiunea Alexmid Oltenia Baia de Fier http://www.cabana-alexmid.ro
Pensiunea SARMIS CRISTAL Transilvania Hateg http://www.pensiuneasarmiscristal.ro
Pensiunea turistica Vakar Mures – Harghita – Covasna Praid http://pensiuneavakar.ro
Pensiunea Conacul Bunicilor Retezat – Parang – Ranca Ranca 18 km http://conaculbunicilor.ro
Pensiunea Cheile Tisitei Lepsa – Tulnici Lepsa http://cheile-tisitei.xhost.ro/
Pensiunea turistica Elite Moldova Bacau http://www.pensiuneaelite.ro
Pensiunea turistica Dana Oltenia Horezu http://www.pensiuneadana.ro
Pensiunea Skipass Apuseni Arieseni http://www.vartop-arieseni.ro
Pensiunea GROSSPOLD Marginimea Sibiului Apoldu de Sus http://www.hotel-pensiune.ro
Pensiunea La Cetate Moldova Targu Neamt http://lacetateaneamtului.ro
Pensiunea Snagov Lac Bucuresti si imprejurimi Snagov Ciofliceni http://www.pensiuneasnagovlac.ro
Pensiunea Valea Mariei Retezat – Parang – Ranca Novaci – Ranca http://www.valeamariei.ro
Cabana Stana Regala Valea Prahovei Sinaia http://www.poiana-stanii.ro
Pensiunea Steaua Dunarii Lunca si clisura Dunarii Eselnita http://www.steaua-dunarii.ro
Pensiunea Ana & Irina Apuseni Belis http://www.pensiuneana.ro
Pensiunea Caza Ezio Brasov – Poiana Brasov Brasov http://www.casa-ezio.ro
Pensiunea Grindul Lupilor Muntenia-Dobrogea Sinoe http://grindul-lupilor.ro
Cabana Cetatile Ponorului Apuseni Padis http://www.padis.ro
Pensiunea Irinuca Brasov – Poiana Brasov Zarnesti http://www.pensiuneairinuca.ro
Vila Alexmid Retezat – Parang – Ranca Ranca http://www.cabana-alexmid.ro
Vila Casa Mea Litoral Eforie Nord http://www.ghecotour.ro
Vila La Tortuga Litoral Mamaia Nord – Navodari http://www.latortuga24.ro
Pensiunea Magnolia Maramures Viseu de Sus http://www.cazareviseu.ro
Pensiunea agroturistica Nicoleta Oltenia Costesti – Horezu http://www.pensiunea-nicoleta.ro
Pensiunea Conacul Domnesc Bran – Moeciu – Rucar Bran-Simon http://www.conaculdomnescbran.ro
Pensiunea La Dolce Vita Banat-Crisana Baile Herculane http://www.herculanetravel.eu
Vila CUBE – luxury villa Litoral Eforie Nord http://www.vilacube.ro
Pensiunea Melly’s Haus Litoral Mangalia http://www.mel4son.ro/
Pensiunea La Bella Vista Bucovina Dorna Candrenilor – Poiana Negri http://www.labellavista.ro
Pensiunea Lunca Sibielului Marginimea Sibiului Sibiel http://www.sibiel.ro
Cabana Valentina Bucovina Manastirea Humorului http://www.cabanavalentina.ro
Pensiunea Old City Brasov – Poiana Brasov Brasov http://www.oldcity.ro
Hotel Complex Verona Valea Prahovei Predeal http://www.complexverona.ro

Citeste si:  Dor de tara

 

Mai departe nu ramane decat sa alegeti locatia si sa da-ti telefoane pentru o rezervare. Va dorim o vacanta placuta in Romania !

Leave a Reply